fbTrack

Kraj

Decyzja w sprawie kary dla J&S w czwartek

Dodatkowa opiniaprawna spowodowała, że ARM przesunęła decyzjęo wyniku postępowania w sprawie J&S Energy
Wczoraj Agencja Rezerw Materiałowych miała ogłosić decyzję dotyczącą kary dla spółki paliwowej. Nastąpi to jednak dopiero w czwartek. Powód?
– W poniedziałek wpłynęła jeszcze jedna opinia prawna z jednego z uniwersyteckich ośrodków, z którą muszą się zapoznać wszyscy członkowie zespołu. W przypadku jednego z nich będzie to możliwe dopiero w czwartek – powiedział „Rz” rzecznik ARM Piotr Kruk. Nie chciał jednak wypowiadać się na temat treści tej opinii. Z informacji „Rz” wynika, że wpłynie ona na ostateczną decyzję w tej sprawie. Kilka dni temu media informowały już, że na J&S Energy ponownie zostanie nałożona kara w wysokości prawie pół miliarda złotych. Taką samą kwotą spółkę ukarał w październiku 2007 r. prezes ARM Józef Aleszczyk. Jednak wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak zdecydował się skasować karę. Powodem były błędy proceduralne. Aleszczyk wydał bowiem decyzję nie jako ARM, ale jako prezes instytucji.
„Rz” jako pierwsza poinformowała o wątpliwościach co do anulowania kary. Po publikacjach Pawlak musiał się tłumaczyć ze swojej decyzji przed Sejmową Komisją Gospodarki. Sprawę bada też NIK.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL