fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Tunezyjczycy nagrodzili polskich podróżników za wkład w rozwój turystyki

materiały prasowe
Tunezyjskie Ministerstwo Turystyki przyznało nagrody Tunisia Awards. Wyróżnienia otrzymali promotorzy kultury tunezyjskiej za granicą oraz touroperatorzy i hotelarze
Wydarzenie zostało zorganizowane 27 września w medynie Yasmine Hammamet w Tunezji. Nagrody wręczono w sześciu kategoriach osobom i instytucjom, które kreują obraz nowoczesnej i otwartej Tunezji, a tym samym wzbogacają ją i promują jej wizerunek za granicą.
Trofeum pod nazwą Dydona została wyróżniona para polskich podróżników i dziennikarzy z Krakowa - Elżbieta i Andrzej Lisowscy. Jak uzasadniają Tunezyjczycy, w swoich reportażach telewizyjnych („Światowiec" w TVP Info), opowieściach radiowych („Południk Café" w Radiu Kraków) i artykułach Lisowscy przedstawiają bogaty i wielowymiarowy obraz Tunezji wraz z jej bogactwem historii, tradycji i kultury. Są też autorami wielokrotnie wznawianego przewodnika po tym kraju, który został przetłumaczony na 20 języków. Nagroda Kartaginy przyznawana jest miejscom, które dzięki oryginalności połączonej z szacunkiem dla kultury i tradycji oferuje "alternatywną wizję turystyki" w Tunezji. Tegorocznym zwycięzcą okazał się ekologiczny hotel w Tozeurze na południu Tunezji - Diar Habibi.
Nagrodzono również festiwal Elektroniczne Wydmy. Wydarzenie, które przyciągnęło na tunezyjską pustynię tłumy miłośników muzyki elektronicznej. Otrzymało ono trofeum Dougga. Nagrodą El Hnaya - za wysiłki wkładane w ochronę i promowanie swojej spuścizny kulturowej – otrzymało Towarzystwo Opieki nad Medyną Gafsy. Podczas wydarzenia mówiono również o wkładzie touroperatorów oraz sieci hotelowych w rozwój Tunezji jako kierunku turystycznego. Nagrodą Sophonisbe za wieloletnią współpracę, zaufanie i rozwój oferty tunezyjskiej został odznaczony skandynawski touroperator Dertur, natomiast na ręce przedstawiciela tunezyjskiej sieci hoteli Hasdrubal przekazano nagrodę Hannibal, przyznawaną za wysokiej jakości usługi hotelowe i odnowy biologicznej. W ostatniej kategorii nagrodę Hasdrubala przeznaczono dla mediów, które pokazywały Tunezję na swoich łamach w ciekawy i oryginalny sposób. W tej grupie zwycięzcą okazał się chiński cykl reportaży telewizyjnych w programie World Traveller Magazine.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA