fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Krakowski oddział firmy Sii chce zatrudnić ok. 150 osób

Około 150 osób planuje zatrudnić krakowski oddział francuskiej firmy Sii, świadczącej usługi w zakresie informatyki i nowoczesnych technologii. Firma będzie poszukiwać głównie informatyków, programistów i testerów.
W poniedziałek dyrektor krakowskiego oddziału firmy Ryszard Pytko, około 70 pracowników ma zostać zatrudnionych do marca przyszłego roku, a docelowo planowane jest utworzenie około 150 nowych stanowisk pracy.
„W Krakowie zaczynaliśmy w lutym 2011 roku od kilku osób, z czasem zatrudnienie było sukcesywnie zwiększane. Obecnie pracuje tu 130 osób, a kolejne w 30 w niedawno wydzielonym oddziale w Katowicach" - zaznaczył dyrektor.
W związku z rozwojem krakowski oddział przeprowadził się właśnie do większego biura zlokalizowanego przy ul. Wielickiej. Firma będzie poszukiwać do niego głównie informatyków, programistów, testerów. Wymagana jest m.in. znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
Sii jest dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w kraju. Wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Specjaliści Sii realizują projekty dla firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, wysokich technologii, energetyki i przemysłu.
Francuska spółka Sii rozpoczęła działalność w Polsce w styczniu 2006 r. Obecnie ma w naszym kraju osiem biur w: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach, w których zatrudnia łącznie około 1,8 tys. osób. W zeszłym roku wypracowała 225 mln zł przychodu.
Według czerwcowego raportu organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów z branży usług dla biznesu, Kraków nadal pozostaje liderem pod względem zatrudnienia w tym sektorze w Polsce. W stolicy Małopolski w 85 centrach usług z zagranicznym kapitałem pracuje 30,6 tys. osób. To o ponad 5 tys. więcej niż rok temu. Oznacza to, że Kraków zajmuje też pierwsze miejsce, jeśli chodzi o największy wzrost liczby pracowników. Krakowskie centra generują 1/4 miejsc pracy w branży usług dla biznesu w całym kraju.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA