fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Samochód dla niepełnosprawnych

Rzeczpospolita
„Przyjazne auto” to nowy program wprowadzany właśnie przez Skodę, który ma ułatwić niepełnosprawnym zakup odpowiednio przystosowanego dla nich samochodu.
W jego ramach osoby z dysfunkcjami narządów ruchu oraz ich opiekunowie będą mogli m.in. kupić na preferencyjnych warunkach auto czeskiej firmy. Profesjonalnie zaadaptowane dla potrzeb niepełnosprawnych zostaną nie tylko nowe auta Skody, m.in. Fabia, Octavia, luksusowy Superb, a nawet mały dostawczak Praktik, ale też samochody używane oferowane w ramach programu „Sprawdzone auto”.
Oferta Skody adresowana jest głównie do beneficjentów programu PFRON „Sprawny dojazd”, dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie kursu prawa jazdy i zakupu samochodu. – Docelowo chcemy wspierać naszych niepełnosprawnych klientów na wszystkich etapach. Począwszy od decyzji o kursie prawa jazdy, poprzez zakup oprzyrządowania aż po jego obsługę serwisową i wreszcie ewentualną odsprzedaż pojazdu – mówi Dominik Bobowski, odpowiedzialny za projekt „Przyjazne auto”.
Lista autoryzowanych dilerów Skody biorących udział w programie znajduje się w serwisie internetowym www.skoda-przyjazneauto.pl. Tam też można skonfigurować odpowiednie dla swoich potrzeb auto i zapoznać się z działaniem specjalistycznych urządzeń ułatwiających niepełnosprawnym prowadzenie samochodu. Jeszcze w tym roku stworzona przez polskiego importera czeskiej marki Auto Szkoła uruchomi specjalny program nauki bezpiecznej jazdy dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA