fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Z inspiracji Jana Pawła II: Cały świat jest nasz

Dziennik Wschodni
Papież zostawił nam zadanie budowy cywilizacji miłości. Najlepiej możemy je wypełnić przez modlitwę i zgłębianie jego nauki – mówi ks. Mieczysław Puzewicz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie, pomysłodawca stworzenia Papieskiej Akademii Młodzieży.
Powstała ona po śmierci papieża, by nie zmarnować energii i zapału młodzieży, które ujawniły się w tamtych dniach. W ramach PAM młodzież czyta m.in. listy Ojca Świętego, analizuje jego encykliki. Na ostatnie spotkanie pod hasłem „O solidarność globalną. Lekcja Jana Pawła II” zaproszono Irenę Lasotę, przewodniczącą Institute for Democracy in Eastern Europe, i Hijran Alijewą z organizacji „Dom kaukaski w Polsce”.
– Papież mówił, że nie możemy zamykać się w sobie. Świat jest nasz, powinniśmy być uwrażliwieni na to, co się w nim dzieje. Wczytujemy się w jego słowa, by przemienić je w czyn. Żeby to się udało, trzeba mieć odpowiednią wiedzę – mówi Renata Dobrzyńska, wolontariuszka CDM i organizatorka spotkań Papieskiej Akademii Młodzieżowej.
PAM wydała kilka publikacji, m.in. nauczanie Jana Pawła II skierowane do młodzieży, listy, zbiór homilii do młodych Polaków.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA