fbTrack

Świat

Z inspiracji Jana Pawła II: Fundacja w kolorze nadziei

Rzeczpospolita
Ma 24 lata, skończył dziennikarstwo. Znajomi mówią, że jego powrót do zdrowia po trwającej dwa lata chorobie nowotworowej jest efektem wstawiennictwa Jana Pawła II.
On sam mówi raczej o opatrzności bożej. Jest pierwszym studentem – stypendystą Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia i laureatem konkursu o indeks im. bp. Jana Chrapka z 2002 r. Teraz kończy pisanie pracy magisterskiej, ale to tylko niewielka cząstka tego, co robi. – Jestem szefem biura prasowego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, organizuję obozy dla naszych stypendystów, uroczystości związane z osobą Jana Pawła II. Mam też firmę marketingową – wylicza jednym tchem. Ale dodaje, że czasu na wszystko wystarcza.
2 kwietnia wspomina bardzo osobiście. – Złożony chorobą nowotworową poczułem, że właśnie ta chwila, która właściwie sugerowała mi, bym skupiał się na sobie, wymaga ode mnie czegoś wręcz przeciwnego. I tak powstała fundacja pomagająca ludziom z nowotworami urologicznymi – mówi Szymon Chrostowski. Powstała rada naukowa fundacji i grupa wolontariatu. – Nazwałem ją „Wygrajmy zdrowie”. Jako znak rozpoznawczy przyjąłem wstążkę w kolorze zielonym. To barwa nadziei, którą papież dał mi, kiedy sam odchodził.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL