fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Dolar zyskał, euro bez zmian

Złoty zupełnie nie zareagował w środę na dobre dane o polskiej gospodarce – kurs euro się nie zmienił. Umocnił się zaś dolar, co wynika ze złapania przez tę walutę oddechu na rynkach światowych. Rentowność polskich obligacji skarbowych nie uległa znaczącym zmianom.
Po południu za euro na rynku międzybankowym trzeba było zapłacić 3,5342 zł, czyli niemal tyle samo co we wtorek. Na kurs nie wpłynęła publikacja GUS o produkcji przemysłowej w lutym, której wzrost o 14,9 proc. rok do roku był znacznie wyższy od prognoz. Zwiększa to prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych na marcowym posiedzeniu RPP. Możliwe jednak, że podwyżka stóp w tym miesiącu już dawno została wliczona przez inwestorów w cenę polskiej waluty.
Dolar po południu kosztował 2,2615, czyli niemal o 3 grosze więcej niż dzień wcześniej. Na całym świecie waluta USA odzyskiwała siły, ponieważ Fed obniżył stopy procentowe mniej od oczekiwań – o 0,75 pkt proc. zamiast 1 pkt proc. Obligacje również nie zareagowały na dane z polskiej gospodarki. Po południu rentowność dwulatek wynosiła 6,23 proc. (tyle samo co we wtorek), pięciolatek 6,2 proc., a dziesięciolatek 5,99 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA