fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Copernicus wychodzi poza Polskę

Rzeczpospolita
Ambitne plany Grupy Copernicus. Firma chce wejść na GPW i rozpocząć ekspansję zagraniczną
W skład grupy Copernicus wchodzi obecnie dom maklerski Copernicus Securities (d. Suprema Securities) oraz Copernicus Capital TFI. Między podmiotami, które od tego roku zaczęły ścisłą współpracę, nie ma jeszcze powiązania kapitałowego, ale ma to się zmienić. Do końca tego półrocza dom maklerski chce wykupić TFI.
– Chcemy stworzyć bank inwestycyjny działający w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Marcin Billewicz, współwłaściciel Copernicus Securities. Obie spółki mają ambitne plany na bieżący rok i następne lata. – Planujemy, że wartość realizowanych przez nas ofert publicznych (IPO) w 2008 r. wyniesie około 400 mln zł, w 2009 roku 700 mln zł, a w 2010 roku już 1 mld zł – mówi Radosław Solan, wiceprezes Copernicus Capital TFI.
Na giełdę wprowadzonych ma być kilka spółek, w tym jedna działająca w branży handlu detalicznego. Dodatkowo Copernicus chce doradzać przy kilku fuzjach i przejęciach. Pomysły na nowe produkty i zwiększenie aktywów ma Copernicus Capital TFI, specjalizujący się w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi. Marek Witkowski, prezes Copernicus Securities, poinformował, że spółka chce uzyskać status członka GPW i od III kw. rozpocząć handel na parkiecie. Do 2010 r. zmierza osiągnąć 3 proc. poziomu obrotów na GPW. W 2007 roku spółka miała już 7,5 proc. udziałów w obrotach na OMX Baltics. Copernicus chce też rozszerzyć działalność o kraje bałtyckie i Rumunię, a w 2009 roku o Ukrainę i Bułgarię.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA