fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Budynek bez prądu

Rzeczpospolita
W lipcu 2007 roku kupiłem stary dom do remontu. Nie było w nim energii elektrycznej, ale znajdowało się przyłącze na dachu, tak zwana sztyca.
[b]W budynku był też licznik, ale energii nie było, gdyż poprzedni właściciel nieruchomości miał długi wobec zakładu energetycznego, więc ten odciął mu prąd. W jakim czasie jestem zobowiązany zawrzeć umowę z zakładem energetycznym i czy muszę ponosić w związku z tym jakieś opłaty? W domu jest sprawna instalacja.[/b]
[i]—MP[/i] [i]Odpowiada [b]Paweł Puch[/b] - prawnik serwis oferty.net[/i]
– Dostawa energii elektrycznej do budynku następuje nie na podstawie zgłoszenia, lecz zawartej z zakładem energetycznym umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług przesyłowych. Stosowna umowa – w związku z tym, że teraz do budynku nie jest dostarczana energia – zostanie prawdopodobnie poprzedzona sprawdzeniem przez ekipę zakładu energetycznego stanu urządzeń pomiarowych i linii przesyłowej. Dopiero po pozytywnej ocenie zakład energetyczny zawrze z panem umowę. Co do terminów i opłat powinien pan się skontaktować z lokalnym zakładem energetycznym, z którym chce pan zawrzeć umowę.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA