fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Mówię do Ciebie o Polsce spektakl Strefy WolnoSłowa

Strefa WolnoSłowa - "Mówię do Ciebie o Polsce".
materiały prasowe
Strefa WolnoSłowa zaprasza na spektakl "Mówię do Ciebie o Polsce". Sztuka grana będzie w sobotę w Teatrze Baza, a w niedzielę w Ośrodku Kultury Ochoty
Cudzoziemcy mieszkający w Warszawie postanowili opowiedzieć warszawiakom o polskiej historii i współczesności. Ze zdziwieniem, złością i poczuciem humoru mówią o swojej sytuacji w naszym kraju, o kulturowych różnicach, szansie na lepszy byt i biurokratycznych problemach. Nabór na wielokulturowe warsztaty
Przedstawienie „Mówię do Ciebie o Polsce" powstało dzięki wielokulturowym warsztatom teatralnym, w których wzięli udział Polacy i cudzoziemcy mieszkający w Polsce, pochodzący m.in. z Ukrainy, Białorusi, Macedonii, Kuby, Rosji, Armenii i Belgii.
Inspiracją do powstania spektaklu stała się "Katedra" Raymonda Carvera. Z improwizacji obcokrajowców powstał wyjątkowy zapis refleksji na temat polskiej współczesności i historii, opowieść o ważnych dla Polaków wydarzeniach społecznych i politycznych.
Cudzoziemcy mieszkający w Polsce konfrontują się z naszymi wyobrażeniami o obcym, ze stereotypami narosłymi wobec każdego, kto „nie jest stąd".
Premiera spektaklu odbyła się 19 maja 2013 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
SPEKTAKLE:
26 października, godz. 20.00, Teatr Baza, ul. Podchorążych 39
27 października, godz. 19.00, Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Rezerwacja biletów (cena biletu 20 zł): w.chinowska@strefawolnoslowa.pl
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA