fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

PILNE Iga Świątek mistrzynią Roland Garros!

AFP
To pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo polskiego tenisa i jeden z największych sukcesów w historii naszego sportu. W finale Iga Świątek pokonała w Paryżu Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. Przed nią w finałach przegrywały Jadwiga Jędrzejowska (dwukrotnie) i Agnieszka Radwańska. Za zwycięstwo Świątek otrzymała czek na 1,6 mln euro.

Pierwszy set zaczął się znakomicie, Polka wygrała pierwszego gema do zera, po chwili przełamała podanie Kenin, znów wygrała własne i objęła prowadzenie 3:0. Długo jednak tej przewagi nie utrzymała, Kenin wyrównała na 3:3 i zaczął się zacięty mecz. Polka przy stanie 5:3 serwowała, miała setbola, ale go nie wykorzystała. Jednak nie spowodowało to zdenerwowania, bo w kolejnym gemie, przy podaniu rywalki, zakończyła seta.

Drugi set rozpoczął się od przełamania serwisu Igi, ale szybko tę stratę odrobiła i objęła prowadzenie 2:1. W tym momencie Kenin zeszła z kortu, gdyż potrzebowała pomocy medycznej, od kilku gemów na jej twarzy widać było grymas bólu. Wróciła z jeszcze większym opatrunkiem na lewym udzie i natychmiast przegrała swego gema serwisowego i także kolejnego. I w tym momencie mecz właściwie się skończył. Kenin wywiesiła białą flagę i Świątek bezpiecznie dojechała do pierwszego polskiego zwycięstwa w Wielkim Szlemie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA