Komunikat Ministra Cyfryzacji z dnia 13 lipca 2023 r. w sprawie określenia dnia wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających świadczenie usługi określonej w art. 19 ust. 1 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel
Aktualizacja: 21.09.2023 21:18 Publikacja: 14.07.2023 20:46
Komunikat Ministra Cyfryzacji z dnia 13 lipca 2023 r. w sprawie określenia dnia wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających świadczenie usługi określonej w art. 19 ust. 1 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Komunikat Ministra Cyfryzacji z dnia 13 lipca 2023 r. w sprawie określenia dnia wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających świadczenie usługi określonej w art. 19 ust. 1 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel
Znana aktorka Magdalena C. usłyszała w prokuraturze zarzut za reklamę wódki na popularnym portalu społecznościowym – podaje Polska Agencja Prasowa. Doniesienie w tej sprawie złożył aktywista, Jan Śpiewak.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Powstały firmy ułatwiające rekrutację na studia medyczne w Ukrainie. Absolwenci mogą nostryfikować dyplom na którejś z polskich uczelni lub zdać egzamin weryfikacyjny.
Sprzedawcy energii elektrycznej w swoich rozliczeniach z klientami będą musieli uwzględnić 12-procentową obniżkę rachunku za energię, jeśli spełniony zostanie jeden z kilku warunków - tak wynika z obowiązujących od wtorku 19 września przepisów, które dotyczą cen prądu.
Sprawa wiz umożliwiających wjazd do strefy Schengen, które miały być przedmiotem nielegalnego handlu, to ostatnio najgorętszy temat w kampanii wyborczej. W efekcie doszło już do dymisji wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka i dyrektora biura prawnego MSZ Jakuba Osajdy. Wypowiedzenie umów outsourcingowych firmom obsługującym wnioski wizowe ograniczy napływ pracowników.
Jeśli politykom na poważnie chodził po głowie pomysł likwidacji immunitetów parlamentarnych, właśnie policja wybiła im go z głowy, bezzasadnie zatrzymując posłankę opozycji Kingę Gajewską.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Związek powiatów nie naruszył prawa, podejmując uchwałę, gdyż dotyczyła ona gospodarki finansowej związku.
Biznesowi nie służy prawo stanowione w pośpiechu i bez konsultacji, a do tego często zmieniane. Pracodawcy RP sformułowali siedem zasad poprawnej sztuki pisania ustaw, które powinny być stosowane przez rząd i parlament.
Zwolnienie z należności do ZUS części kwoty należnej za turnus w sanatorium jest możliwe tylko wtedy, gdy to pracodawca wyłożył swoje pieniądze – uznał ZUS.
Art. 18 ustawy o samorządzie gminnym nie stanowi samodzielnej podstawy do wydawania aktów ogólnie obowiązujących o charakterze normatywnym.
Coraz więcej rolników decyduje się na budowę biogazowni. Pozwala to m.in. wykorzystać wytwarzane w gospodarstwie odpady do produkcji taniej i czystej energii.
Nie jest możliwe sporządzenie post factum uzasadnienia uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania, które odzwierciedlałoby w pełni rzeczywiste motywy, intencje i argumenty głosujących – stwierdził NSA.
Uchwalona przez Sejm ustawa zakładała budowę domów powyżej 70 mkw. bez pozwolenia. Senat postawił jednak temu weto i nie wiadomo, czy Sejm zdąży je rozpatrzyć.
Prawa i obowiązki odbiorców usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków winny być określone w umowie o ich świadczenie, a nie w akcie prawa miejscowego.
Firmy lubią elastyczne powierzchnie do pracy. To magnes na talenty. Własne flexy otwierają właściciele biurowców.
To nie stawka czynszu jest dziś kluczowa – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Mateusz Strzelecki, partner i szef działu reprezentacji najemców w Walter Herz.
Na zgromadzonych gruntach deweloperzy mogą budować nawet kilka lat. Firmy systematycznie uzupełniają banki ziemi.
Wierzę w rozwój profesjonalnego rynku najmu – mówi Ewa Palus, kierownik działu consultingu REDNET Property Group.
Sun Zi, o ile żył naprawdę, był wodzem, generałem, a przy tym ojcem realizmu w polityce. Czy jego traktat „Sztuka wojenna” wciąż jest aktualny?
Najazd mongolski głęboko wrył się w pamięć Rusi, urastając do rangi zbiorowej traumy. Z kolei historycy widzą w Mongołach sprawców przekształcenia Rosji w despotyczne imperium. Natomiast szkoła eurazjatycka dostrzega w 250-letniej zależności fundamentalne korzyści cywilizacyjne. Czym więc naprawdę obdarzyli Ruś stepowi wojownicy?
22 września 1792 r., 231 lat temu, francuskie Zgromadzenie Ustawodawcze zniosło monarchię i proklamowało Republikę Francuską.
Historia jest pełna tajemnic. Mniejszych lub większych, determinujących losy jednostek, narodów lub całego świata. Jedną z największych zagadek w dziejach jest powód, dla którego zapóźnione kulturowo plemiona nomadów azjatyckich nagle opuściły swoje jurty, aby podbić połowę znanego im świata i wepchnąć ludzkość na nowe tory historii.
Szykowaliśmy się, by zwiększyć ofertę mieszkań w momencie, gdy rynek wróci na właściwe tory. To robimy, pytanie, jak dalej będzie się układała koniunktura – mówi Maciej Kiełkowski, dyrektor finansowy Grupy Marvipol.
Zamek Neuschwanstein jest bardzo zróżnicowany pod względem architektonicznym. Podobno gdy król Bawarii Ludwik II Wittelsbach przebywał w Hohenschwangau (posiadłość jego rodziców), to budowę zamku piętrzącego się na szczycie odległej o 2 km góry obserwował przez lunetę i wysyłał posłańców z poleceniami, aby jeszcze coś dodać lub zmienić.
W blisko 200-letnich dziejach fotografii litewskiej znajdujemy wiele zjawisk, procesów i postaci naprawdę intrygujących. Okres rozkwitu tej dziedziny sztuki wizualnej przypada jednak – paradoksalnie – na czasy zniewolenia Litwy przez Związek Radziecki.
14–28 proc. wynosiła marża brutto ze sprzedaży mieszkań deweloperskich w największych miastach pod koniec 2022 r. Giełdowa elita wykręciła więcej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 20 na 21 września doszło do zmasowanego ataku ukraińskich dronów, które atakowały przede wszystkim Krym.
W świat poszło przesłanie, że Polska nie będzie więcej wysyłać broni Ukrainie. To potężny argument dla zwolenników porozumienia z Putinem na Zachodzie.
Zakończyło się postępowanie w trybie wyborczym przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi, kandydatowi do Sejmu z list PiS. Sprawa toczyła się przed sądem okręgowym w Radomiu. Polityk musi przeprosić posła Koalicji Obywatelskiej Konrada Frysztaka oraz zamieszczenie sprostowania w lokalnym radiu i na swoich profilach w mediach społecznościowych.
W niektórych organizmach uszkodzenie jednej części ciała może wywołać gojenie w innej części. Ostatnie odkrycia wskazują, że taka reakcja całego organizmu nie jest wcale skutkiem ubocznym: to główna cecha. Ta obserwacja może przynieść przełom w medycynie.
Zaciekła walka przeniosła się z ziemi na niebo. Obie strony atakują z powietrza
Ponad 100 organizacji i ruchów społecznych z Polski domaga się utrzymania obecnej ochrony prawnej wilka w Europie. 21 września br. przyrodnicy i aktywiści złożyli na ręce przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce stanowisko, w którym sprzeciwiają się planom strzelania do wilka w Unii Europejskiej.
Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa i Zastępca Sekretarza do spraw Energii USA, Kathryn Huff podpisały porozumienie w sprawie utworzenia w Polsce Regionalnego Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii Energetycznych.
Właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, najemcy mieszkań komunalnych i wspólnoty od 3 do 7 lokali mieszkalnych mają szanse na dotacje do wymiany kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej. Rusza wsparcie z programu „Ciepłe Mieszkanie”.
Decyzji o umowie inwestycyjnej dla Rafako nie ma, podobnie jak decyzji ws. pomostowego wsparcia finansowego firmy. W innym wypadku spółka może rozpocząć procedurę rozpoczęcia procesu upadłości.
Jeden z największy inwestorów w OZE w naszym kraju, portugalska firma EDP Renewables uruchomiło w Wielkopolsce farmę fotowoltaiczną Przykona o mocy 200 MW, drugą największą instalację PV w Polsce.
Sezon grzybiarski wchodzi w swoją pełnię, a niektórzy zastanawiają się, czy zebrane grzyby mogą potem sprzedać. Wyjaśniamy, co mówi o tym prawo i jak zgodnie z nim prowadzić sprzedaż naszych leśnych znalezisk.
Famur, będący częścią Grenevii, podpisał list intencyjny z JSW ws. odbudowy Ukrainy. Dotyczy ona ewentualnej budowy nowej kopalni węgla kamiennego na Wołyniu. Po drugiej stronie granicy z zyskiem surowiec wydobywa Bogdanka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas