fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

#RZECZoPRAWIE - Paulina Kieszkowska–Knapik: Refundacja leczenia za granicą

Paulina Kieszkowska–Knapik
rp.pl
O tym, że NFZ nie chce refundować dzieciom nowoczesnych terapii dostępnych za granicą - mówiła w rozmowie z Ewą Usowicz w środowym programie #RZECZoPRAWIE Paulina Kieszkowska – Knapik, adwokat z kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

- Przepis ustawy refundacyjnej dotyczący refundacji leków sprowadzanych z zagranicy od początku był źle skonstruowany. Minister twierdzi, że nie można tych leków refundować. Żaden wyrok w tym zakresie nie został wykonany – powiedziała Paulina Kieszkowska – Knapik, adwokat z kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński w środowym programie #RZECZoPRAWIE.

- Nasza kancelaria prowadziła około 10 takich spraw – dodała.

- W 2014 r. ktoś zdecydowała, że nikt nie dostanie refundacji. I choć sądy orzekają na korzyść pacjentów, minister nie wyraża zgody na refundację – zaznaczyła Kieszkowska – Knapik.

Jej zdaniem wyroki te powinny zmienić interpretacje na rzecz pacjentów i podejście ministra, który powinien iść w kierunku pro pacjenckim.

- To jest nielogiczne, bo dzieci ostatecznie trafiają do Centrum Zdrowia Dziecka. Mamy do czynienia z upadkiem dobrostanu tych dzieci a przecież w konsekwencji i tak to my zapłacimy za ich leczenie, inwalidztwo i renty - stwierdziła mec. Kieszkowska – Knapik.

- Dzieci nie mogą być brane w jasyr tych negocjacyjnych przepychanek – dodała.

Zobacz wideo: Paulina Kieszkowska-Knapik - Walki pacjentów z ministrem zdrowia

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA