Aktualizacja: 28.03.2019 06:48 Publikacja: 28.03.2019 06:17
Foto: AdobeStock
Resort zdrowia chce jak najbardziej odciążyć lekarzy od pracy niezwiązanej z leczeniem. Dlatego będący w konsultacjach wewnętrznych projekt nowelizacji ośmiu ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań e-zdrowia, do którego dotarła „Rzeczpospolita", umożliwia upoważnianie asystentów medycznych do podpisywania za lekarza elektronicznej dokumentacji medycznej, w szczególności e-recept i e-skierowań. Zgodnie z ustawą o RODO asystent będzie musiał mieć upoważnienie do przetwarzania danych osobowych zarówno w postaci papierowej, jak i elektronicznej. Zostanie również zobowiązany do „zachowania poufności wobec wszelkich informacji i danych uzyskanych w tym procesie".
Sędzia nie może być wyłączony od rozpoznania sprawy tylko dlatego, że został nominowany z rekomendacji organu n...
Sąd Najwyższy czeka rewolucja. Mniej izb, zmiana wyboru pierwszego prezesa czy okrojenie uprawnień prezydenta to...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatnik...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Program bezpłatnych badań profilaktycznych „Moje zdrowie - bilans zdrowia osoby dorosłej" zastąpi od czwartku 1...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas