fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Debata Trzaskowski - Jaki 2 maja? "Najpierw proszę debatować z Bieńkowską"

Rafał Trzaskowski
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprosił na debatę Patryka Jakiego, swojego rywala w wyborach samorządowych. Miałaby ona dotyczyć funduszy europejskich.

"Patryk Jaki jutro obieca warszawiakom wszystko, choćby parkingi podziemne, które Warszawa zaczyna budować" - napisał na Facebooku Trzaskowski, nawiązując do faktu, że kandydat Zjednoczonej Prawicy na poniedziałkowy poranek zapowiedział konferencję prasową, w czasie której ma zaprezentować pewne elementy swojego programu wyborczego.

"Ja chciałbym ten proces kontynuować po to, aby uwolnić nasze place od samochodów. Proponuję debatę o funduszach europejskich, które #Warszawa straci przez Jakiego. Porozmawiajmy - 2.05 w dniu ogłoszenia propozycji budżetu UE" - wezwał Trzaskowski.

Wcześniej, występując w TVP, Jaki zapowiadał, że debata z Trzaskowskim jest dla niego "oczywista", a jeśli kandydat PO i Nowoczesnej jej odmówi, to on będzie "wzywał do prawdziwej dyskusji o przyszłości Warszawy".

Na propozycję Trzaskowskiego Jaki odpowiedział na Twitterze. Do posła PO napisał, że do debaty z nim jest chętny "zawsze i wszędzie".

"Jednak najpierw proszę debatować z Elżbietą Bieńkowską, która obnażyła Pana manipulację. Proszę już skończyć zaczepki i wyrazić gotowość do rozmowy o wszystkich problemach miasta. Po trzecie proszę znów nie dzielić i wykluczać - tym razem innych kandydatów" - dodał Jaki.

Nie wiadomo, jakich "innych" kandydatów miał na myśli Jaki - poza nim i Trzaskowskim oficjalnie start w wyborach prezydenckich zapowiedział tylko Piotr Ikonowicz. Z kolei Paweł Rabiej z Nowoczesnej, który także był ogłoszony kandydatem, zrezygnował i poparł Trzaskowskiego; w przypadku jego wygranej ma być wiceprezydentem. Sugestię startu w wyborach wysunął też Janusz Korwin-Mikke.

Czy Jaki spotka się na debacie z Trzaskowskim 2 maja prawdopodobnie dowiemy się w poniedziałek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA