fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa: Biegacze na ulicach, utrudnienia dla kierowców

www.facebook.pl
Kilkanaście tysięcy zawodników wyruszy dziś na trasę 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. W trakcie imprezy w mieście będą czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

- 31 marca wiosna znów wystartuje w Warszawie! Nie ma lepszego czasu i miejsca na rozpoczęcie wiosennego sezonu biegowego –uważają organizatorzy biegu.

Podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego chcą raz pierwszy przekroczyć granicę miliona złotych zebranych na cele charytatywne podczas jednej imprezy. Półmaratonowi ponownie towarzyszyć będzie akcja #BiegamDobrze, w ramach której uczestnicy biegów fundacji zebrali już łącznie cztery miliony złotych na cele dobroczynne.

Trasa 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego liczy ponad 20 kilometrów. Tak jak w ubiegłym roku uczestnicy wystartują z ul. Konwiktorskiej, a zmagania zakończą przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Na trasę wyruszą o godzinie 10, a kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem ręcznym. Półmaraton na ulicach stolicy oznacza utrudnienia dla kierowców.

Zaczęły się one już w sobotę, kiedy to wyłączony z ruchu został prawy pas ulicy Wybrzeże Gdańskie w kierunku Mokotowa, na odcinku od ulicy Wenedów do Grodzkiej, a wieczorem zachodnia jezdnia Wisłostrady – prowadząca w kierunku Mokotowa.

Ruch będzie przywracany stopniowo. W niedzielę, ok. godz. 17 wznowiony zostanie ruch na dwóch pasach, a ok. godz. 18  także na trzecim.

Ze względu na montaż i demontaż startu od soboty, 30 marca, od godz. 21  do niedzieli, 31 marca, do godz. 14  zamknięte dla ruchu będą ulice Konwiktorska i R. Sanguszki na odcinku od ul. Wybrzeże Gdańskie do Bonifraterskiej.

W niedzielę z ruchu wyłączane będą kolejne śródmiejskie i żoliborskie ulice na trasie biegu: Konwiktorska – Muranowska – Andersa i Mickiewicza – pl. Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Szymanowska – Słomińskiego. Trasę na Pragę biegacze pokonają mostem Gdańskim, a następnie pobiegną ulicą Starzyńskiego.

Następnie będą poruszać się ulicami: Namysłowska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska – Zamoyskiego – Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski. Z mostu Świętokrzyskiego biegacze skierują się dalej ulicami: Tamka – Kruczkowskiego, Rozbrat i Górnośląska – Hoene-Wrońskiego – al. Hopfera – Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska, Solec i Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie i Wybrzeże Gdańskie.

W czasie wyłączenia z ruchu ulicy Konwiktorskiej i zachodniej jezdni Wisłostrady (od 21 w sobotę do 17 w niedzielę) autobusy linii 118 i 185 (tylko w kierunku Metra Politechnika i Ursynowa Zachodniego) pojadą objazdem ulicami: Mickiewicza – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd.

Autobusy linii 178 w obydwu kierunkach będą kursowały ulicami Świętojerską i Anielewicza, natomiast 227 do dw. Centralnego dojedzie ulicami Międzyparkową i Bonifraterską. Linia 503 będzie kończyła kursowania na ul. Muranowskiej.

W niedzielę, w trakcie biegu, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 105, 107, 108, 114, 116, 118, 125, 127, 135, 141, 146, 147, 157, 159, 162, 166, 169, 170, 171, 178, 185, 187, 202, 205, 212, 227, 409, 500, 503, 509, 518. Więcej informacji można znaleźć na stronie warszawskiego przewoźnika www.ztm.waw.pl lub na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Na zmienione trasy będą kierowane także tramwaje linii 6, 15, 18, 20 i 28. Tramwaje specjalnej linii E będą kursowały ulicami Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Słowackiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA