fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędy dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami - nowe przepisy od 20 września 2019 r.

Adobe Stock
20 września wejdą w życie nowe regulacje dotyczące znoszenia barier architektonicznych i informacyjnych. Obowiązki w tym zakresie będą rozłożone w czasie i obciążą m.in. samorządy.

Nowe rozwiązania zawarto w ustawie o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dzięki wprowadzanym na jej podstawie zmianom, osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły korzystać z usług publicznych w możliwie samodzielny sposób.

Czytaj też: Urzędy i instytucje publiczne z certyfikatami dostępności dla osób niepełnosprawnych

Kim są osoby ze szczególnymi potrzebami? To osoby, które – ze względu na swoje cechy zewnętrzne lub wewnętrzne albo ze względu na okoliczności, w których się znajdują – muszą podjąć dodatkowe działania lub zastosować dodatkowe środki w celu przezwyciężenia barier, które uniemożliwiają lub utrudniają im udział w różnych sferach życia na zasadzie równości z innymi osobami. Natomiast podmioty publiczne, na które nakłada obowiązki nowa ustawa, to jednostki sektora finansów publicznych (w tym jednostki samorządu terytorialnego) oraz podmioty finansowane ze środków publicznych.

Przykład:

Zgodni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA