fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Izraelowi nie spodobał się tytuł w BBC

AFP
Izraelski MSZ i ambasada Izraela w Londynie zaprotestowały przeciwko tytułowi jaki pojawił się w BBC w związku z atakiem, do jakiego doszło w Jerozolimie.

Chodzi o informację na temat ataku trzech Palestyńczyków na policjantów w nocy z 16 na 17 czerwca. W ataku zginęła izraelska policjantka, zasztyletowana przez palestyńskich nastolatków. Wszyscy napastnicy zostali zastrzeleni przez izraelską policję.

BBC podając informację na ten temat użyła nagłówka: "Trzech Palestyńczyków zabitych po śmiertelnym ataku nożownika w Jerozolimie".

Na polecenie premiera Benjamina Netanjahu dyrektor generalny izraelskiego MSZ Yuval Rotem przygotował protest w tej sprawie "w związku z niewłaściwym sposobem informowania o ataku w Jerozolimie i nie używaniem przez BBC terminu 'terroryzm' w przypadku ataków na izraelskich obywateli".

Na stronie internetowej BBC informacja poświęcona atakowi ma tytuł: "Izraelska policjantka zasztyletowana w Jerozolimie".

Pisząc o napastnikach BBC używa terminu "Palestyńczycy" i podkreśla, że - jak podała izraelska policja - nie mieli oni związku z żadną zorganizowaną grupą terrorystyczną.

Źródło: ynetnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA