US Open: Drugie zwycięstwo Magdy Linette

Mecz pierwszej polskiej rakiety z Danką Kovinić nie był łatwy, wynik to oddaje: 6:1, 6:7 (2-7), 7:6 (7-4). W piątek czeka Magdę Linette spotkanie ze zdolną tenisistką z Estonii, Anett Kontaveit.

Publikacja: 02.09.2020 20:26

Polka poradziła sobie z tenisistką z Czarnogóry, ale będzie pamiętać straconą szansę na sprawne zwycięstwo w dwóch setach. Z początku szło jej doskonale – nawet jeśli w pierwszym secie było sporo walki, to decydujące akcje wygrywała Linette.

W drugim secie polska tenisistka też szybko przełamała podanie przeciwniczki i nie ryzykując zbyt wiele, doprowadziła do prowadzenia 5:4 i miała serwis. Była dwie piłki od wygrania meczu 6:1, 6:4. Kovinić jednak raz jeszcze się zerwała, tym razem skutecznie zaatakowała i doprowadziła do nerwowego tie-breaka, w którym od startu do końca miała przewagę.

Decydujący set znow był zacięty, toczył się bez przełamań. Danka Kovinić długo zachowywała agresję i skuteczność. Dopiero w tie-breaku aktywność tenisistki z Czarnogóry nie zawsze dawała efekt, tym razem lepsza była Polka.

Trzecia runda to na razie największe osiągnięcie Magdy Linette w Nowym Jorku. Wcześniej trzy razy odpadała w pierwszej rundzie, dwa razy w drugiej. Jest mały osobisty sukces, ale i skala trudności wzrośnie. Polkę czeka w piątek mecz z wyżej rozstawioną Anett Kontaveit (21. WTA) z Estonii, która w tym roku grała w ćwierćfinale Australian Open.

> Nowy Jork. US Open 2020 (53,4 mln dol.).

Kobiety – II runda: M. Linette (Polska, 24) – D. Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:7 (2-7),7:6 (7-4); P. Kvitova (Czechy, 6) – K. Kozłowa (Ukraina) 7:6 (7-3), 6:2; P. Martić (Chorwacja, 8) – K. Bondarenko (Ukraina) 6:3, 6:4; A. Sasnowicz (Białoruś) – M. Vondrousova (Czechy, 12) 6:1, 6:2; A. Kontaveit (Estonia, 14) – K. Juvan (Słowenia) 6:4, 6:1; A. Kerber (Niemcy, 17) – A. Friedsam (Niemcy) 6:3, 7:6 (8-6); J. Putincewa (Kazachstan, 23) – W. Łapko (Białoruś) 6:3, 6:3; W. Graczewa (Rosja) – K. Mladenovic (Francja, 30) 1:6, 7:6 (7-2), 6:0.

2 / 3
Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie