fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Becker o Djokoviciu: Powinien wrócić do ciężkiej pracy

AFP
Boris Becler i Novak Djoković rozstali się po trzech latach współpracy, podczas których Serb wygrał sześć turniejów wielkoszlemowych.

Obaj twierdzą, że rozstanie nastąpiło za obopólną zgodą, choć pojawiły się plotki, iż Becker postawił twardy warunek: „Albo Pepe Imaz, albo ja”. Pepe Imaz to nowy „mentalny guru” Serba, który zaczął pojawiać się na turniejach.

Becker udzielił wywiadu telewizji Sky News, w której przedstawił swoją wersję rozstania. Powiedział m.in: „Novak  przez ostatnie sześć miesięcy nie trenował tak dużo jak powinien i zdaje sobie z tego sprawę. Aby zwyciężać nie wystarczy nacisnąć na guzik, trzeba ciężko pracować, ponieważ to właśnie robią rywale. (…) Zawód tenisisty jest prawdopodobnie jednym z najbardziej egoistycznych w sporcie, ponieważ wszystko kręci się wokół ciebie. A Novak chce więcej czasu spędzać z rodziną, sam o tym mówił. Ze mną było tak samo 20 lat temu. Jestem pewien, że utrata prowadzenia w rankingu ATP na rzeczy Andy Murraya, bardzo go dotknęła. Ale musi wrócić do pracy, musi trenować tak jak dawniej i znów skupić się na tenisie, czyli robić to, co pozwoliło mu zostać nr 1”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA