fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Informacja o śmierci Adama Słodowego okazała się fałszywa

Fotorzepa, Rafał Guz
Rodzina Adama Słodowego zdementowała podawaną przez media informację o śmierci w wieku 95 lat popularyzatora majsterkowania, twórcy programu "Zrób to sam" oraz autora scenariusza do serii filmów animowanych "Pomysłowy Dobromir".

- Na pewno jest to fałszywa informacja. Moja mama rozmawiała z jego małżonką i mówiła, że wszystko jest w porządku, więc to jest pewna informacja - powiedział Radiu Poznań Maciej Rozbicki - wnuk siostry Adama Słodowego. 

Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 r. w Czarnkowie. W latach 1959 - 1983 prowadził nadawany w Telewizji Polskiej popularny program "Zrób to sam". Pokazywał, jak z ogólnodostępnych materiałów - drewna, sklejki, drutu, płótna itp. - tworzyć zabawki i przedmioty użytkowe. Jego program oglądały miliony widzów.

Słodowy napisał wiele książek poświęconych majsterkowaniu oraz motoryzacji. Jego "Lubię majsterkować", zawierające także projekty ze "Zrób to sam", ukazały się w nakładzie ponad 560 tys. egzemplarzy.

Jest autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci "Pomysłowy Dobromir" oraz "Pomysłowy wnuczek", a także filmów "Dziura w ścianie" i "Śrubokręt i spółka".

W 1974 r. został Kawalerem Orderem Uśmiechu, odznaczenie odebrał dwa lata później.

Redakcja rp.pl przeprasza Adama Słodowego i jego rodzinę za powielenie nieprawdziwej informacji.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA