Reklama
Rozwiń

Dzieci przebrane w spetaklu za gestapo. Gazowały "więźniów"

Kontrowersje wywołało wydarzenie, podczas którego szkoła podstawowa w Łabuniach świętowała przyjęcie imienia Dzieci Zamojszczyzny. Uczniowie przebrani byli za więźniów Auschwitz i gestapowców.

Aktualizacja: 31.12.2019 12:30 Publikacja: 31.12.2019 12:16

Dzieci przebrane w spetaklu za gestapo. Gazowały "więźniów"

Foto: zslabunie.szkolnastrona.pl

adm

O obchodach w szkole podstawowej w Łabuniach na Lubelszczyźnie napisał "Newsweek". Podczas uroczystości związanej z świętowaniem przyjęcia imienia Dzieci Zamojszczyzny, padły między innymi słowa o tym, że Polsce należą się reparacje wojenne. Podczas wydarzenia przemawiał także wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka. Ostrzegał on, że lewicowe środowiska chcą tworzyć społeczeństwo bez Boga.

Głównym punktem uroczystości było jednak przedstawienie pod tytułem "Nie mogę cię zapomnieć", w którym brali udział uczniowie placówki. Jak informuje „Newsweek”, młodsze dzieci przebrano za więźniów Auschwitz, a starsze za gestapowców. Dzieci, które grały gestapowców w pewnym momencie odpaliły maszynę do dymu i odegrały scenę z zagazowaniem „więźniów”.

Szkoła opublikowała na swojej stronie internetowej informacje na temat spektaklu. "Ta niezwykle wzruszająca sztuka, przypominająca o tragicznych losach polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, była hołdem złożonym ofiarom hitlerowskiej napaści na Polskę w czasie II wojny światowej" - napisano. Jak dodano, przedstawienie obejrzeli rodzice i dziadkowie, którzy "nie kryli wzruszenia, nagradzając artystów gromkimi brawami".

 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Społeczeństwo
Zakaz alkoholu na stacjach paliw nie dzieli Polaków
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Wybuch gazu, lata tułaczki i walka z urzędnikami
Społeczeństwo
Jacek Kastelaniec: Antysemityzm, a także niechęć do migrantów biorą się z obojętności
Społeczeństwo
Reportaż ze Słubic: Granice cierpliwości
pogoda
Fala upałów wkroczyła do Polski. Wiadomo, kiedy zrobi się chłodniej