fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka awaria na lotniskach w USA. Ogromne kolejki

adobestock
Ogólnokrajowa awaria sieci federalnej agencji ds. kontroli granicznej spowodowała wielkie kolejki na wielu amerykańskich lotniskach. Do czasu naprawienia systemu odprawa pasażerów lotów międzynarodowych musi odbywać się ręcznie.

Kolejki zaczęły się tworzyć w piątek późnym popołudniem, gdy system przetwarzania danych agencji U.S. Customs and Border Protection uległ awarii. Jak twierdzą media, awaria wydaje się ograniczona do lotów międzynarodowych, ale porty lotnicze w USA zalecają pasażerom sprawdzenie utrudnień w liniach lotniczych, z których korzystają.

„Customs and Border Protection doświadcza tymczasowego wyłączenia swoich systemów przetwarzania w różnych portach lotniczych i podejmuje natychmiastowe działania w celu zaradzenia zakłóceniom technologicznym” - poinformowała agencja w wydanym oświadczeniu.

„Funkcjonariusze CBP nadal odprawiają międzynarodowych podróżnych przy użyciu alternatywnych procedur, dopóki systemy nie zostaną ponownie włączone w tryb online” - dodano w komunikacie.

Pasażerowie w mediach społecznościowych informują o długich kolejkach. „Funkcjonariusze CBP pracują nad jak najszybszym odprawianiem podróżnych przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa” - dodaje agencja.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA