fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indie: Pierwsze w kraju targi pracy dla środowisk LGBTI

Muhammad Mahdi Karim [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)]
Targi pracy dla osób ze środowiska LGBTI, określane przez organizatorów jako pierwsze tego typu wydarzenie w Indiach, przyciągnęły ponad 250 osób, które miały okazję zapoznać się z ofertami pracy dla takich firm jak Intel, Goldman Sachs i Uber.

Targi pracy zorganizowano w Bangalore, po tym jak w 2018 roku Sąd Najwyższy uchylił przepisy penalizujące homoseksualizm. Organizatorzy targów podkreślają, że orzeczenie SN oznacza, iż firmy mogą swobodnie zatrudniać osoby, które przez lata były marginalizowane.

Orzeczenie z 2018 roku - jak pisze Reuters - zmusza firmy w Indiach do bardziej inkluzywnej polityki zatrudnienia. Mówił o tym współzałożyciel organizatora targów pracy w Bangalore, Srini Ramaswamy.

- Teraz firmy nie mogą tłumaczyć, że jest to (zatrudnianie homoseksualistów) wbrew prawu - dodał Ramaswamy. - Jeśli nie jesteś inkluzywny to, pośrednio oznacza to, że jesteś homofobiczny - podkreślił.

W czasie targów na ich uczestników czekało ponad 250 ofert pracy.

Liczba uczestników targów - potencjalnych pracobiorców - była niewysoka, ponieważ - jak pisze Reuters - osoby homoseksualne czują się nadal stygmatyzowane w Indiach i wolną nie ujawniać publicznie swojej orientacji.

Źródło: Ruters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA