fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Korea Płd.: Uniwersytet uczy studentów randkowania

stock.adobe.com
Studenci uczestniczący w zajęciach "Gender i Kultura" na Sejong University w Seulu uczą się o różnych aspektach randkowania, miłości i seksu. Zajęcia są popularne m.in. przez wzgląd na zajęcia praktyczne z zakresu chodzenia na randki - informuje CNN.

W ramach zajęć "Gender i kultura" studenci uczą się jak wybierać partnera, jak układać relacje w związku, a także jak radzić sobie z rozstaniami. Elementem zajęć są ćwiczenia praktyczne z randkowania - studenci są łączeni w pary damsko-męskie i muszą, w celu uzyskania zaliczenia, pójść ze sobą na trwającą cztery godziny randkę.

Prowadząca zajęcia Bae Jeong-weon przyznaje, że niektórzy studenci, którzy zgłaszają się na kurs, nigdy nie byli na randce. Jak mówi część z nich zapisuje się na zajęcia, aby mieć na to szansę po raz pierwszy w życiu.

CNN przypomina, że ze statystyk za 2018 rok wynika, iż większość mieszkańców Korei Płd. w wieku 20-44 lata to single, a jedynie 26 proc. niezamężnych mężczyzn i 32 proc. niezamężnych kobiet pozostaje w związku. Spośród tych, którzy z nikim się nie spotykają, 51 proc. mężczyzn i 64 proc. kobiet deklaruje, iż są singlami z wyboru.

Młodzi Koreańczycy twierdzą, że brakuje im czasu, pieniędzy i umiejętności emocjonalnych, by szukać partnera/partnerki.

CNN cytuje 26-letniego Lee Young-seoba, absolwenta uniwersytetu, który obawia się, że chodzenie na randki przeszkodzi mu w poszukiwaniach wymarzonej pracy. - Kariera jest najważniejszą rzeczą w moim życiu - deklaruje.

Problemem są też koszty związane z randkami, które agencja matrymonialna Duo szacuje średnio na 55 dolarów (63 495 wonów). Dlatego, jak mówi Bae Jeong-weon, w czasie kursu na Sejong University na organizowanych w ramach ćwiczeń randkach studentom nie wolno wydać w trakcie jednej randki więcej niż 10 tys. wonów (ok. 9 dolarów). - Wielu studentów sądzi, że potrzeba pieniędzy, by chodzić na randki. Ale w trakcie zajęć uświadamiają sobie, że jeśli pomyślą kreatywnie, to jest wiele sposobów, by bawić się dobrze nie wydając za dużo pieniędzy - mówi.

Bae Jeong-weon dodaje, że celem organizowanych przez uczelnię zajęć jest również pomoc studentom w zrozumieniu różnic pomiędzy ludźmi, zwłaszcza między kobietami i mężczyznami oraz pomoc w stworzeniu dobrego związku i zostaniu dobrym, szanującym innych człowiekiem.

- Sądzę, że zrozumienie drugiego człowieka jest kluczowe, jeśli chcemy wspólnie zbudować lepszy i szczęśliwszy świat - podkreśla.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA