fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Brytyjczycy oglądają czarno-białą telewizję. Są ich tysiące

AdobeStock
Choć już bardzo dawno telewizja zaczęła nadawać w kolorze, 7 tys. gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii wciąż używa czarno-białych telewizorów.

Jak informuje „The Guardian”, dane podane przez spółkę TV Licensing, która odpowiedzialna jest za ściąganie opłat abonamentowych na Wyspach, wskazują, że 7161 gospodarstw domowych w Zjednoczonym Królestwie wciąż korzysta z czarno-białych telewizorów. Najwięcej takich przypadków jest w Londynie (1768). 

Czytaj także: DVD i CD umierają. Ale nie u nas

 


 

 

Jason Hill, rzecznik TV Licensing podkreśla, że dane te są zaskakujące, biorąc pod uwagę, że połowa telewizorów na Wyspach ma połączenie z internetem.

Dziennik "The Guardian" zaznacza jednak, że liczba licencji przydzielanych czarno-białym telewizorom spada. W 2000 roku wydano ich 212 tysięcy, w 2003, 93 tys., a w roku 2015 liczba ta spadła poniżej 10 tys. 

- Są setki kolekcjonerów, takich jak ja, którzy mają wiele czarno-białych telewizorów. Kto chce tych wszystkich nowatorskich 4K Ultra HD, anten satelitarnych lub ekranów większych od pokoju, skoro można mieć wspaniały czarno-biały telewizor? - powiedział Jeffrey Borinsky, historyk, który zajmuje się telewizją i radiem. - Trzydzieści lat temu można było kupić czarno-białe telewizory, głównie małe urządzenia przenośne, za jedyne 50 funtów. Ciekawe jest, że niektórzy ludzie nadal je mają - dodał. 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA