W maju Sąd Najwyższy Bermudów (terytorium zależnego Wielkiej Brytanii) orzekł, że zakaz zawierania małżeństw jednopłciowych jest niekonstytucyjny, ponieważ oznacza on, iż obowiązujące prawo "dyskryminuje pary jednopłciowe odmawiając im prawa do zawierania małżeństw". W efekcie uchylono zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci.

W parlamencie Bermudów większość mają jednak politycy przeciwni małżeństwom osób tej samej płci. Rząd przygotował więc ustawę zastępującą małżeństwa jednopłciowe związkami partnerskimi. Minister spraw wewnętrznych kraju Walton Brown podkreśliła, że większość parlamentarzystów chciałaby całkowitego zakazu legalizowania związków jednopłciowych, więc inicjatywa podjęta przez rząd ma "pozytywny charakter".

Brown przekonywała, że ustawa przygotowana przez rząd cieszy się poparciem większości w parlamencie i że zagwarantuje ona więcej przywilejów parom jednopłciowym niż miały one przed orzeczeniem Sądu Najwyższego.

Nie wszyscy parlamentarzyści są jednak zadowoleni z posunięć rządu. Jeff Baron zwrócił uwagę, że na świecie już 26 państw zalegalizowało małżeństwa jednopłciowe i jak dotąd żadne z nich nie wycofało się z tej decyzji.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie małżeństwa par jednopłciowych zawarte przed uchwaleniem nowego prawa pozostaną ważne.