fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Lufthansa na oku urzędu antymonopolowego

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Federalny Urząd ds. Karteli (niem. Bundeskartellamt) ogłosił, że będzie bacznie przyglądał się niemieckim liniom Lufthansa po otrzymaniu informacji o dramatycznym wzroście cen biletów na krajowych trasach. Ma on mieć związek z upadkiem tanich lini Air Berlin.

- Poprosiliśmy Lufthansę, by przekazała nam informacje o tym, w jaki sposób ustala swoje ceny - powiedział Andreas Mundt z Bundeskartellamt. - Przeanalizujemy odpowiedź, a następnie zdecydujemy, czy wszcząć oficjalne dochodzenie - dodał.

Odkąd przestały latać samoloty Air Berlin, każdego dnia na lotach krajowych brakowało dziesiątek tysięcy biletów - pisze agencja DPA. W rezultacie ceny biletów gwałtownie wzrosły - na niektóry trasach nawet o 30 procent.

- Upadłość Air Berlin zaszkodziła konkurencji i doprowadziła do niedoboru ofert - przyznał Mundt.

- Współpracujemy z Bundeskartellamt i dostarczymy wszystkie dokumenty, o które wystąpił urząd - zapowiedział rzecznik Lufthansy, jednocześnie zaprzeczając, by doszło do jakichkolwiek nadużyć. - W żaden sposób nie próbowaliśmy korzystać z tej sytuacji - dodał.

Firma zwraca uwagę, że posiada w pełni zautomatyzowany system rezerwacji z 26 różnymi kategoriami cenowymi. Ceny zmieniają się w zależności od tego, kiedy rezerwacja lotu została dokonana i jak zapełniony jest samolot. Linie przypominają również, że czekają na zielone światło z Brukseli, jeśli chodzi o plany na zaoferowanie dodatkowego tysiąca lotów krajowych miesięcznie.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA