fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Andrzej Duda: Zdumiewająca sytuacja

Fotorzepa/ Marta Bogacz
- To zdumiewająca sytuacja - powiedział prezydent Andrzej Duda, komentując zdarzenie, do którego doszło we wtorek przed Pałacem Prezydenckim. Bramę budynku usiłował sforsować mężczyzna kierujący samochodem osobowym.

Sprawcę incydentu, mężczyznę, który wjechał autem w jedną z barier ochronnych, zatrzymali funkcjonariusze SOP. Policja nie przypuszcza, by incydent miał charakter polityczny. Kierowca najprawdopodobniej chciał uciec zatrzymującym go policjantom i, tracąc panowanie nad autem przypadkowo uderzył w ogrodzenie.

- Dostałem informację, że taka zdumiewająca sytuacja miała miejsce przed Pałacem Prezydenckim - powiedział w rozmowie cytowanej przez TVN24 prezydent Andrzej Duda, który we wtorek przebywa na szczycie ekonomicznym w Davos w Szwajcarii.

- Chcę podkreślić, że Pałac Prezydencki jest bezpieczny, jest jak widać dobrze strzeżony i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa dobrze wykonują swoją pracę, za co dziękuję - dodał prezydent.

36-letni kierowca auta został zatrzymany. Jak powiedział Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji z mężczyzną nie można w tej chwili nawiązać "logicznego kontaktu".

Dowiedz się więcej: Incydent przed Pałacem Prezydenckim

Źródło: rp.pl/ tvn24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA