Służby mundurowe

ABW zatrzymała Rosjankę. Miała działać przeciw Polsce

adobestock
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Jekaterinę C. Rosjanka miała brać udział w działaniach hybrydowych wymierzonych w Polskę.

Obywatelka Rosji zostanie wydalona z naszego kraju. Zatrzymania dokonano na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Oprócz Jekateriny C., cztery osoby objęto pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium naszego kraju. 

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez ABW, "Wnioski dotyczące wymienionych osób to efekt realizowanych w ostatnich tygodniach działań ABW, neutralizujących aktywność dwóch struktur sieciowych biorących udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko RP. W związku z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie ABW ustaliła personalia osób angażujących się w aktywność wymierzoną w bezpieczeństwo RP."

Rzecznik ABW Stanisław Żaryn poinformował, że osoby wobec których podjęto działania, podejmowały próby konsolidacji środowisk prorosyjskich w Polsce wokół dwóch aktualnie priorytetowych dla strony rosyjskiej celów działań hybrydowych. Miały one dotyczyć "podsycania animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską".

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL