fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Przewodniczący KRS nie weźmie udziału w kolacji w ambasadzie Holandii

Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Przewodniczący KRS nie weźmie udziału w dzisiejszej kolacji wydawanej w ambasadzie Holandii z okazji przyjazdu szefa Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa - poinformował RMF.

Kolacja wydawana w ambasadzie biała być okazją do poprawy relacji. Została jednak zablokowana przez grupę członków KRS - w tym Krystynę Pawłowicz.

Z tego zaproszenia do ambasady nie będę mógł skorzystać, ponieważ w toku tej dyskusji pojawiły się głosy sceptyczne - mówi przewodniczący KRS Leszek Mazur. Jednocześnie przyznał, że odrzucenie zaproszenia jest błędem. Tracimy szansę na układanie tych relacji w taki cywilizowany sposób – wskazał.

X

Czytaj także: Listy poparcia do KRS: kolejna zwłoka

Przeciwna spotkaniu była m.in. Krystyna Pawłowicz,. Jak informuje RMF, kandydatka PiS do Trybunału Konstytucyjnego podkreślała: „Ambasada zaprasza przewodniczącego na dywanik do siebie. Chciałam się spytać w jakim celu, po co to jest? Uważam, że to jest poniżające i że pan przewodniczący nie powinien skorzystać. Zwłaszcza, że pan Timmermans dał nam popić, popalić.”

X

Przedstawiciele Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa przyjechali do Polski, by odwiedzić w czwartek polską Krajową Radę Sądownictwa, zawieszoną w prawach członka tej organizacji. Powodem były zarzuty o brak niezależności nowej KRS - przypomina RMF.

Źródło: RMF
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA