fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Rezygnacja po porównaniu Kaczyńskiego do Hitlera

PAP, Leszek Szymański
Cezary Skwara – odpowiedzialny za prowadzenie facebookowego profilu warszawskiego oddziału stowarzyszenia sędziów „Iustitia” – zrezygnował z pełnienia funkcji po kontrowersyjnym wpisie dotyczącym Jarosława Kaczyńskiego.

"Niczym Führer. On też wszystko poświęcił dla narodu" - wpis o takiej treści pojawił się w piątek na profilu społecznościowym warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Dotyczył on rozmowy o Jarosławie Kaczyńskim. Po godzinie wpis usunięto, a stowarzyszenie przeprosiło za jego zamieszczenie.

Dzisiaj na stronie stowarzyszenia ukazało się oświadczenie Cezarego Skwary. Pisze w nim: Oświadczam, że jako osoba odpowiedzialna z ramienia Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia" za prowadzenie profilu Oddziału w serwisie społecznościowym Twitter, ponoszę wszelką odpowiedzialność za wpisy, które pojawiły się na tym profilu. W związku z zaistniałą sytuacją składam rezygnację z funkcji członka Zarządu Oddziału.

Skwara podkreślił, że wpis, który stał się przyczyną medialnego zamieszania, stanowił wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocenę Jarosława Kaczyńskiego. - Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją, wobec czego przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone – napisał.

- Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów – dodał Cezary Skwara.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA