fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

MS rekrutuje sędziów na wizytę studyjną w Strasburgu

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Resort sprawiedliwości rozpoczął rekrutację uczestników do udziału w wizycie studyjnej w Europejskim Trybunale Praw Człowieka i w Radzie Europy w Strasburgu.

Wizyta odbędzie się w dniach 21-24 maja 2017 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości pełni rolę Operatora Programu PL 16 „Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości".

Przedsięwzięcie to organizowane jest we współpracy z Norweską Administracją Sądową – partnerem programu PL16. W wizycie poza sędziami z Polski wezmą udział sędziowie z Norwegii.

Celem organizacji wizyty studyjnej jest ułatwienie praktycznego zastosowania przepisów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz zwiększenie wiedzy sędziów w zakresie standardów wynikających z Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka oraz orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Podczas wizyty uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz pracownikami Rady Europy. Ponadto program wizyty zakłada udział w rozprawie w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Do udziału w seminarium resort sprawiedliwości zachęca sędziów sądów okręgowych oraz sądów apelacyjnych posiadających znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, którzy nie uczestniczyli w organizowanych dotychczas wizytach studyjnych w Strasburgu.

Ministerstwo Sprawiedliwości dokona zakupu biletów lotniczych dla wszystkich uczestników wizyty na trasie Warszawa – Strasburg, Strasburg – Warszawa oraz refundacji kosztów noclegów.

Organizator nie pokrywa natomiast kosztów diet w ramach delegacji służbowych uczestników wizyty.

Zgłoszenia należy przesyłać na formularzu zamieszczonym na stronie MS do dnia 26 kwietnia br. na adres nmf@ms.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA