fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Przedstawiciele KRS wezwani na dodatkową rozprawę w TSUE

Adobe Stock
14 maja przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma się odbyć dodatkowa rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego. Swoje stanowisko przedstawi na niej Krajowa Rada Sądownictwa.

TSUE rozpatruje wniosek w sprawie pytań Sądu Najwyższego dotyczących m.in. statusu nowej KRS do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów. TSUE sprawdza również status nowej Izby Dyscyplinarnej SN, której członków wskazała powołana przez polityków KRS. W marcu odbyły się wysłuchania stron. 23 maja opinię w sprawie pytań SN ma wydać rzecznik generalny TSUE, natomiast orzeczenie TSUE oczekiwane jest pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Czytaj też: Status KRS przed Trybunałem Sprawiedliwości UE

Jak donoszą media wyznaczenie rozprawy uzupełniającej to prawdopodobnie efekt wniosku skierowanego przez KRS do TSUE o ponowne otwarcie rozprawy z 19 marca. KRS nie zdążyła wtedy przedstawić swojego stanowiska, bo pismo z TSUE o rozprawie otrzymała 18 marca, czyli dzień przed rozprawą.

14 maja stanowisko KRS przedstawią przed TSUE członkowie Krajowej Rady Sądownictwa: Jarosław Dudzicz i Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA