fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Suski: Gersdorf jest jak Jaruzelski

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Dzisiaj pani Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy Niemców. To jest skandal, wyjątkowo obrzydliwe zachowanie - mówił dziś w programie Woronicza 17 w TVP Info Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów .

W programie minister Suski mówił, że pamięta czasy, w których generał Jaruzelski prosił o interwencję Związek Radziecki.

Do tego wydarzenia porównał Suski słowa I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf, która na zaproszenie Trybunału Federalnego wygłosiła w Karlsruhe wykład: „Polskie państwo prawne: stracone szanse?”.

Marek Suski jest zdania, że prezes Gersdorf "jeździ do Niemców, a Niemcy mówią, że muszą ze specjalną odpowiedzialnością i troską pochylić się nad tym, co jest w Polsce", a z historii już wiemy, mówił Suski,  jak Niemcy pochylali się nad polskimi sprawami.

- Przychodzili tutaj z czołgami, komorami gazowymi, więc ja już się boję, jak już Niemcy zaczynają się interesować tym, żeby w Polsce robić porządek – powiedział minister Suski.

Równie ostro o prezes Gersdorf wypowiadał się europoseł PiS Ryszard Czarnecki, według którego  pielgrzymowanie za granicę ze skargą na własny kraj ma w Polsce średniowieczne tradycje. Jako przykład podał udział Prus w trzech rozbiorach Polski w XVIII wieku.

Czarnecki ocenił, że obecnie mamy do czynienia z sytuacją "zewnętrznej agresji", swoistej "wojny hybrydowej"na Polskę, której odbiera się prawo samostanowienia w kwestii wymiaru sprawiedliwości.

Postawę I Prezes SN Czarnecki skwitował: - Pani Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku, ale donosicielką w stanie aktywnym.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA