fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Kaczyński o Morawieckim: To bardzo prawdopodobne, że będzie premierem do końca kadencji

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Czy premierem do końca kadencji będzie Mateusz Morawiecki? W rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapytaliśmy o to prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. - Bardzo bym chciał. Prawdopodobieństwo jest bardzo duże - powiedział Kaczyński.

Zapytaliśmy też lidera PiS o to, czy rzeczywiście widzi siebie i Morawieckiego w swoistym tandemie, w którym każdy z polityków zajmuje się czymś innym. - Podział ról niewątpliwie istnieje. To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim ze sobą – bezpośrednio, czy przez telefon – o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie - stwierdził prezes PiS o swojej roli jako wicepremiera i o premierze Morawieckim.

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele informacji o rzekomych różnicach między premierem Morawieckim a prezesem PiS w sprawie m.in. strategii wobec UE. O to też pytamy prezesa Kaczyńskiego. - Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem - odpowiada jednoznacznie.

Obszerny wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”. Pełną wersję wywiadu można też znaleźć na stronie rp.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA