fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Krzysztof Mazur: Zmiana generacyjna się dzieje

Fotorzepa, Robert Gardziński
Był szefem Klubu Jagiellońskiego. Jego kampania do Senatu została uznana za jedną z najciekawszych i innowacyjnych. Teraz wszedł do rządu jako wiceminister rozwoju. Jak przystosowuje się do nowej rzeczywistości Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju? Jaką ma wizję swojej pracy oraz przyszłości swojego obozu politycznego? Co wniesie do ekipy premiera Mateusza Morawieckiego?

- Polityczny wymiar rozwoju? Redefiniowanie prawicy, która ma w sobie coraz mniej komponentu „rewolucyjnego” z 2014 roku, tuż przed wyborami na rzecz tej prawicy, która już za chwilę będzie 5 lat rządziła Polską. I coraz mniej może mówić z perspektywy zewnętrznej diagnozy słabości III RP, a coraz bardziej z perspektywy własnego dorobku instytucjonalnego. To jest największe wyzwanie – mówi gość Michała Kolanki.

- Trzeba na nowo wymyślić linie podziału. Ta zmiana generacyjna się dzieje. Spór z Lewicą jest zupełnie nowym sporem. To proces. Widać, że prawica się zmienia i będzie się modyfikowała wobec tych nowych wyzwań – dodaje. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA