Rząd PiS

Adam Hofman: Szydło nie jest dłużej w stanie sprawować funkcji premiera

Facebook/Adam Hofman
Zdaniem byłego rzecznika PiS Adama Hofmana wybór Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera daje dużo możliwości.

Wiele wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera. Komitet Polityczny PiS zbierze się w sprawie rekonstrukcji rządu jutro po południu.

- Mamy pewnie tydzień aż się rzecz dokona. Trwają obecnie negocjacje polityczne, bo nawet jeżeli w pierwszym kroku będzie tylko zmiana premiera, to potem i tak dojdzie do rekonstrukcji ministrów i w związku z tym to tak wygląda. Jakby zobaczyć, co niesie za sobą nowe otwarcie z premierem Morawieckim, to ono daje dużo ciekawych możliwości - ocenił w radiu ZET były rzecznik PiS Adam Hofman.

Był polityk dodał, że dobrze ocenia 2 lata Beaty Szydło. - Trzeba przyznać, że zrobiła to do czego była wybrana dobrze i trzeba jej oddać, naprawdę była w tych warunkach politycznych bardzo dobrym premierem - skomentował.

Zdaniem Hofmana na Szydło będzie czekać wysoka funkcja poza rządem. - Może prezydium Sejmu, może Marszałek? Marek Kuchciński może wejdzie do rządu - zastanawiał się.

Były rzecznik PiS dodał również, że cechy Mateusza Morawieckiego, które do tej pory były uważane za jego wady, obecnie mogą być jego siłą. - Nie budował żadnych politycznych sojuszy i to jest dziś jego mocną stroną, bo pokazuje, że stawia się na kogoś, kto jest takim pragmatykiem rządzenia, nowym otwarciem w stosunkach z Unią Europejską, politykiem z dobrą opinią w Stanach Zjednoczonych, w Izraelu, to jest ważne dla Polski - ocenił.

Źródło: Radio ZET

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL