Reklama
Rozwiń

Trzeba umieć i zdobyć, i utrzymać pracownika

W tym roku ponad jedna piąta pracujących Polaków zmieniła pracodawcę. Średnią podwyższali młodzi ludzie, ale dużym wyzwaniem dla firm są odejścia doświadczonych fachowców i specjalistów.

Aktualizacja: 15.10.2019 21:27 Publikacja: 15.10.2019 21:00

Trzeba umieć i zdobyć, i utrzymać pracownika

Foto: Adobe Stock

Do 22 proc. wzrósł we wrześniowym badaniu agencji zatrudnienia Randstad odsetek pracowników, którzy w ostatnich sześciu miesiącach zmienili pracodawcę. W takich zawodach jak sprzedawcy, robotnicy niewykwalifikowani, ale także inżynierowe, odsetek takich deklaracji przekraczał jedną trzecią. Z opinii osób, które zmieniły ostatnio pracodawcę, wynika, że najczęściej skłaniała ich do tego chęć rozwoju zawodowego.

Ten powód wskazywała teraz ponad połowa badanych, a więc zdecydowanie więcej niż wymienianą jeszcze do niedawna perspektywę wyższego wynagrodzenia w nowej pracy (być może dlatego, że po fali podwyżek coraz trudniej o znaczące przebicie płacowe na tych samych stanowiskach). Nadal też wysoko wśród przyczyn zmiany pracy plasuje się niezadowolenie z dotychczasowego pracodawcy.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rynek pracy
Dobra sytuacja na rynku pracy w USA może zniechęcić Fed do cięcia stóp
Rynek pracy
Prezes Manpower Group: na rynkach pracy w Europie panuje chłód
Rynek pracy
Wysokie zarobki po studiach magisterskich? Kto zarabia najwięcej już w pierwszym roku
Rynek pracy
Polscy pracodawcy polubili Kolumbijczyków
Rynek pracy
Krótszy tydzień pracy? Dopiero w przyszłym roku, ale wkrótce ruszą zapisy