fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking firm doradztwa podatkowego 2018 - Nagrodziliśmy najlepszych doradców podatkowych

Nagrodzeni w 12. edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2018
rp.pl/Robert Gardziński
Największą firmą doradztwa jest Deloitte. Najwyższe przychody ma EY.

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 12. przyznała nagrody najlepszym firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Większość firm biorących udział w klasyfikacji poprawiła w 2017 r. swoje przychody oraz zwiększyła zatrudnienie.

Największy zespół, liczący 172 doradców, ma firma Deloitte. Najwyższe przychody w 2017 r. – ponad 209 mln zł – osiągnął EY. To wzrost o blisko 15 mln zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Najszybciej zaś rozwija się kancelaria KDCP, zatrudniająca sześciu doradców, której przychody zwiększyły się o ponad 77 proc., do 3,9 mln zł.

W rankingu chcemy też prezentować aktywność jego uczestników na rynku doradztwa. Kolejny raz nagrodziliśmy firmy i kancelarie za prestiżowe sukcesy: wygrane przed sądami, doradztwo w transakcjach i innowacyjne rozwiązania. Wyboru dokonały kapituły złożone z ekspertów w danej dziedzinie.

Czytaj także:Znamy największe firmy doradztwa podatkowego

 

Liczą się wygrane

Kapitule głównej, która nagradzała m.in. wyroki sądowe, przewodniczyła prof. Hanna Litwińczuk.

– Wybraliśmy orzeczenia, które mają znaczenia dla ogółu podatników – uzasadniała.

Wyłoniliśmy też najlepszych ekspertów w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, w tym po raz pierwszy w doradztwie transakcyjnym. Liderem w tej dziedzinie został Łukasz Kupryjańczyk z firmy Thedy & Partners.

Po raz pierwszy wybraliśmy wschodzącą gwiazdę doradztwa podatkowego. Do udziału zaprosiliśmy osoby, które mają tytuł doradcy nie dłużej niż dziesięć lat i mogą się pochwalić wygranymi przed sądem, udziałem w prestiżowych transakcjach czy osiągnięciami naukowymi. W tej konkurencji zwyciężył dr Adam Bartosiewicz, wspólnik w kancelarii EOL ze Szczecina, autor licznych komentarzy do ustaw podatkowych oraz kilkuset glos, komentarzy i artykułów o tematyce podatkowej; cytowany w ponad 3 tys. orzeczeń sądów administracyjnych.

– Wyróżniamy go za wszechstronność i poziom merytoryczny – uzasadniała prof. Hanna Litwińczuk.

Również po raz pierwszy przyznaliśmy wyróżnienia za najlepsze strony WWW firm i kancelarii. Najbardziej przejrzyste i przyjazne dla użytkowników witryny mają firmy ECDP z Krakowa oraz Mariański Group z Łodzi i Grant Thornton z Poznania.

Czytaj także: Największe firmy podatkowe według przychodów

Firmy dzielą się wiedzą

Doceniliśmy też firmy zaangażowane w tworzenie dobrego prawa podatkowego, np. uczestniczące w procesie legislacyjnym. W tej kategorii zwyciężyły kancelarie Ożóg i Wspólnicy oraz Grant Thornton, które m.in. brały udział w pracach nad kodeksem należytej staranności VAT. Celem kodeksu jest ochrona uczciwych firm przed nadużyciami nieuczciwych kontrahentów.

Po raz drugi nagrodziliśmy za działania w dziedzinie edukacji podatkowej. W tym roku na podium stanęły firmy KPMG, EY i Deloitte (ex aequo) oraz MDDP. Wszystkie chętnie dzielą się wiedzą o zmianach w podatkach i najistotniejszych związanych z tym problemach.

Liderem na giełdzie, obsługującym najwięcej spółek, jest Deloitte. Na podium znalazły się też KPMG i EY.

Nagrodę za działalność pro bono otrzymuje Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, która na bieżąco udziela bezpłatnych porad m.in. Fundacji Świętego Mikołaja i Związkowi Dużych Rodzin Trzy Plus.

Czytaj także Wschodząca gwiazda doradztwa podatkowego

Pełne wyniki Ranking firm doradztwa podatkowego

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA