fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Maria Ślązak wybrana prezydentem EAL

Maria Ślązak
rp.pl
Radca prawny z Polski Maria Ślązak będzie od 1 lipca prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Prawników AEA-EAL.

Europejskie Stowarzyszenie Prawników AEA-EAL to międzynarodowa organizacja prawnicza powstała w 1986 roku. Skupia profesjonalnych prawników i samorządy zawodowe adwokatów z krajów europejskich. Krajowa Rada Radców Prawnych jest członkiem AEA-EAL od 1996 roku. Była to pierwsza międzynarodowa organizacja adwokacka, której członkiem został samorząd polskich radców prawnych.

AEA – EAL promuje współpracę pomiędzy prawnikami i kancelariami z poszczególnych krajów, ułatwia wzajemne kontakty i zapewnia dostęp do ekspertów i specjalistów w różnych obszarach prawa. Przynajmniej raz w roku AEA-EAL organizuje kongres poświęcony wybranym dziedzinom prawa europejskiego. Od kilku lat konferencje te są organizowane we współpracy z okręgowymi izbami radców prawnych.

W 2015 roku Maria Ślązak była prezydentem Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), najbardziej prestiżowej organizacji zrzeszającej samorządy prawnicze Państw Członkowskich Unii Europejskiej i krajów sąsiadujących, która reprezentuje ponad milion prawników europejskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA