Radcowie

Maciej Bobrowicz ponownie prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych

Maciej Bobrowicz
Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski
Maciej Bobrowicz po raz trzeci został prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych.

Do wyboru doszło podczas zjazdu radców, we czwartek późnym wieczorem. Na Bobrowicza głosowało 165 spośród 316 delegatów.  Kontrkandydatami byli Maria Ślązak (104 głosy) i Ryszard Ostrowski (47 głosów). Wybór zapadł mimo zastrzeżeń niektórych działaczy samorządu, że kandydowanie po raz trzeci jest sprzeczne z etyką radcowską. Bobrowicz był już bowiem prezesem KRRP przez dwie kadencje (2007-2013).

Przedstawiając swój program działania, zwycięzca wyborów wspominał m.in. o konieczności obrony niezależności zawodu i podjęcia nowej ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej radców. – Trzeba też rozwinąć kształcenie radców w ramach umiejętności miękkich, związanych z obsługą klienta i marketingiem. Tego nie ma w programie studiów prawniczych ani aplikacji, a żeby utrzymać pozycję na rynku, trzeba się tego nauczyć – mówił podczas prezentacji swojej kandydatury.

Maciej Bobrowicz ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a radcą prawnym jest od 1983 r. Prowadzi kancelarię w Zielonej Górze. W swojej praktyce zajmuje się prawem gospodarczym, w szczególności budowlanym i ochroną własności intelektualnej. Z pasją propaguje mediację w sporach gospodarczych. Był członkiem zespołu opracowującego zmiany w procedurze cywilnej w zakresie mediacji cywilnych, wprowadzone od 1 stycznia 2016 r. Jest arbitrem Sądu Arbitrażowego przy konfederacji Lewiatan i mediatorem w Centrum Mediacji Gospodarczej Lewiatana. Za zasługi w pracy zawodowej i społecznej otrzymał w 2013r. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL