fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Stalowa Wola: Kolejny atak nożownika. Jedna osoba ranna

Fotorzepa/ Łukasz Solski
Policjanci ze Stalowej Woli (Podkarpackie) zatrzymali w piątek wieczorem 32-letniego napastnika, który jest podejrzany o zaatakowanie nożem 29-letniego mężczyzny.

Jak poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Stalowej Woli Piotr Walkowicz, powodem ataku, do którego doszło ok. godz. 19.00, były nieporozumienia towarzysko-obyczajowe między mężczyznami.

- W trakcie kłótni jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zranił 29-latka, który obecnie jest transportowany do szpitala w Mielcu. Jego stan jest ciężki - dodał.

Do wyjaśnienia zatrzymano również 29-letnią kobietę, która była świadkiem zdarzenia. - Kobieta podawała nam różne wersje zdarzenia, więc została zatrzymana, aby wyjaśnić okoliczności – zaznaczył prokurator.

Niecały miesiąc wcześniej, 20 października, w tym samym mieście doszło do podobnego zdarzenia. 27-letni Konrad K. ze Stalowej Woli w ataku nożami zabił jedną osobą i ranił osiem innych. Na trzy miesiące trafił do aresztu. Prokuratura postawiła 27-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez atakowanie dwoma nożami i zadawanie im ran w klatkę piersiową, jamę brzuszną i plecy, w wyniku czego jedna osoba zmarła, a osiem innych zostało rannych. Mężczyznę ujęli klienci galerii i przekazali policji.

Źródło: rp.pl/ PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA