fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Były dostawca ratuje brytyjskie KFC. Kurczaki wracają do menu

Bloomberg
Brytyjska sieć restauracji KFC wróciła do poprzedniego dostawcy kurczaków. Kurczatowy chaos w sieci restauracji na wyspach wciąż trwa, mimo, iż większość lokali już działa w miarę normalnie.

KFC musiało zamknąć większość z 900 lokali w Wielkiej Brytanii z powodu problemów z zaopatrzeniem w kurczaki. Problemy z dostarczaniem mięsa do restauracji pojawił się po tym, jak fast food zastąpił Bidvest Logistics, firmą DHL i jej partnerem QSL.

KFC poinformowało, że Bidvest Logistics znów będzie rozwoził kurczaki do ok. 350 jego lokali. Ma to pomóc centrum dystrybucyjnemu DHL w Rugby w uporaniu się z problemami - informuje dziennik "The Guardian".

KFC poinformowało, że 97 proc. jej lokali w Wielkiej Brytanii jest otwartych, ale nadal można spotkać się z ograniczeniami w menu zanim sytuacja powróci do normy.

Wielka Brytania to największy europejski rynek fast-foodów serwujących kurczaki - według danych Euromonitor International. Brytyjczycy uwielbiają pieczone kurczaki - zarówno te z droższych lokali, jak i najtańsze z takich sieci jak KFC.

Dla sieci KFC Wielka Brytania to piąty największy rynek na całym świecie - w sumie około 6 proc. sprzedaży, która globalnie osiągnęła w zeszłym roku 24,5 mld dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA