fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Wielka Brytania: Wizyta Trumpa cztery razy kosztowniejsza niż książęcy ślub

AFP
Koszt zapewnienia bezpieczeństwa Donaldowi Trumpowi w czasie jego trzydniowej wizyty w Wielkiej Brytanii latem tego roku, był ponad czterokrotnie wyższy niż koszt ochrony ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle - ujawniła Sara Thornton, przewodnicząca Narodowej Rady Szefów Policji w Wielkiej Brytanii.

Trzydniowa operacja w czasie której brytyjska policja zapewniała bezpieczeństwo w czasie wizyty Donalda Trumpa kosztowała niemal 18 mln dolarów - wynika z danych przedstawionych przez Thornton.

Łącznie w działaniach tych wzięło udział 10 tysięcy funkcjonariuszy różnych policyjnych formacji, którzy łącznie przepracowali 26 tysięcy dniówek - wynika z internetowego wpisu Thornton.

Przedstawicielka Narodowej Rady Szefów Policji podkreśla, że koszty zostały znacznie podniesione przez fakt masowych protestów przeciwko wizycie Trumpa w Wielkiej Brytanii.

"Pełny koszt operacji wciąż jest szacowany, ale wczesne szacunki mówią o niemal 18 mln funtów" - poinformowała Thornton.

Trump w czasie pobytu w Wielkiej Brytanii spotkał się z Theresą May w jej rezydencji w Chequers, a także z królową Elżbietą II w Zamku Windsor. Potem udał się do swojego klubu golfowego w Szkocji.

Politico.eu przypomina, że ochrona w czasie ślubu Harry'ego i Meghan Markle kosztowała "między 2 a 4 mln funtów".

Źródło: Politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA