fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Jan Śpiewak skazany za pomówienie mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej

Jan Śpiewak
tv.rp.pl
Jan Śpiewak, warszawski działacz społeczny, został skazany za pomówienie mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Sąd utajnił uzasadnienie wyroku.

Jak podało Polskie Radio, sprawa o zniesławienie miała związek z  ujawnienia przez prezesa stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka roli mec. Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej w reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Joteyki 13 w Warszawie. Kamienicę oddano w zarząd współwłaścicielowi, który nie żył od 50 lat. Jego kuratorem w 2008 r. ustanowiono córkę ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia orzekł, że Jan Śpiewak jest winien pomówienia mec. Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej o udział w aferze reprywatyzacyjnej. Zdaniem sądu było to działanie zamierzone, które mogło poniżyć prawniczkę w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania zawodu adwokata. Sąd utajnił uzasadnienie wyroku.

Czytaj też:

Bogumiła Górnikowska: Byłam kuratorem przy reprywatyzacji

Zgodnie z wyrokiem Jan Śpiewak ma zapłacić 5 tys. zł grzywny oraz 10 tys.  zł  nawiązki na rzecz Bogumiły Górnikowkiej-Ćwiąkalskiej.

Wyrok nie jest prawomocny. Jan Śpiewak zapowiedział złożenie apelacji. Pełnomocnik Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej odmówiła komentarza.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA