fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Błaszczak: To Kosiniak-Kamysz upolitycznia samorząd

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W kontekście koalicji lokalnych prezes PSL Kosiniak-Kamysz sam mówił, aby nie upolityczniać samorządów. Samorząd to grupa ludzi, dbających o sprawy lokalne. Teraz mówi coś innego, że nie będzie koalicji z PiS, czyli upolitycznia samorząd - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W czasie wtorkowego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że zwycięstwo jego partii w wyborach samorządowych "nie podlega najmniejszej wątpliwości". - Przedstawiciele komitetów, które te wybory przegrały, próbują zmienić ich obraz, ale to jest abstrahowanie od faktów - żeby określić to w sposób łagodny - mówił.

W niedzielę, w drugiej turze wyborów samorządowych, Prawu i Sprawiedliwości nie tylko nie udało się zdobyć żadnego dużego miasta, lecz także nie powiodły się kampanie w mniejszych, np. w Radomiu, Nowym Sączu czy Tarnowie. Największym sukcesem Zjednoczonej Prawicy jest zdobycie władzy w liczącym 63 tys. mieszkańców Chełmie (woj. lubelskie). Tam zwyciężył związany z Jarosławem Gowinem i partią Porozumienie Jakub Banaszek. Kandydat PiS wygrał też w Wadowicach. Ale PiS liczyło przynajmniej na jedno miasto średniej wielkości.

Komentarze po wyborach: Nie powiódł się plan PiS by zbudować sobie poparcie wśród klasy średniej

Opozycja uznaje wyniki wyborów za bolesną porażkę PiS i odrzucenie całej „dobrej zmiany".

Mariusz Błaszczak, pytany o ocenę wyniku wyborczego PiS przed "Super Express", wskazał, że "w porównaniu z poprzednimi wyborami udało nam się osiągnąć znacznie więcej". - Proszę zauważyć, że wybory w dużych miastach są specyficzne, zwyciężali tam głównie kandydaci niezależni - podkreślał, komentując słabsze wyniki jego partii w dużych ośrodkach. - Dlatego uważam, że dokonaliśmy dużego postępu. To czwarte z rzędu wybory wygrane przez PiS - dodał.

Minister stwierdził, że trwają rozmowy w kwestii koalicji w samorządach. - W kontekście koalicji lokalnych prezes PSL Kosiniak-Kamysz sam mówił, aby nie upolityczniać samorządów. Samorząd to grupa ludzi, dbających o sprawy lokalne. Teraz mówi coś innego, że nie będzie koalicji z PiS, czyli upolitycznia samorząd - ocenił.

- Nie wiem dlaczego przestał się kierować dobrem społeczności lokalnej, ale staram się być optymistą, że jednak to dobro zwycięży. Kwestia koalicji jest wciąż sprawa otwartą - zapowiedział Mariusz Błaszczak.

Źródło: rp.pl/ SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA