fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rodrigo Duterte: Mogę wyrzucać skorumpowanych urzędników z helikopterów

AFP
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zagroził skorumpowanym urzędnikom, że jest gotów kazać wyrzucać ich z helikopterów w czasie lotu. Podkreślił przy tym, że kiedyś już to zrobił - i nie zawaha się zrobić tego ponownie.

- Jeśli jesteś skorumpowany, wsadzę cię do helikoptera i wyrzucę cię w trakcie lotu. Zrobiłem to już kiedyś, dlaczego nie miałbym tego zrobić znowu? - spytał Duterte przemawiając do osób, które ucierpiały w czasie tajfunu, który nawiedził Filipiny w czasie Bożego Narodzenia. Nagranie z tego przemówienia umieszczono na stronie prezydenta - zaznacza Reuters.

Kilka tygodni temu Duterte przyznał, że jako burmistrz Davao City własnoręcznie zabił trzy osoby i że zdarzało mu się siadać na motor i jeździć po ulicach miasta szukając okazji, by zabić osobę łamiącą prawo. Słowa te odbiły się szerokim echem, niektórzy senatorowie zaczęli sugerować, że wypowiedź ta może być podstawą do impeachmentu głowy państwa.

Duterte bronił się twierdząc, że zabójstw dokonał w czasie legalnych policyjnych operacji, a ofiary były przestępcami a nie podejrzanymi.

Pytany o ostatnią wypowiedź przez dziennikarzy ABS-CBN Duterte odpowiedział, że jeśli rzeczywiście wyrzucił kiedyś kogoś z helikoptera, to "na pewno nie przyznałby się do tego dziennikarzom".

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka wezwał do przeprowadzenia śledztwa ws. wypowiedzi o zabójstwach, jakich miał dopuścić się prezydent Filipin.

Duterte odpowiedział na to nazywając przedstawiciela ONZ "głupkiem", "idiotą", "sk...synem" i zasugerował mu, by ten wrócił do szkoły.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA