fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Watykan nie chce rozwiedzionego ambasadora

AFP
Rząd Argentyny wycofał nominację dla swojego przedstawiciela dyplomatycznego w Watykanie. Luis Bellando, który miał być ambasadorem w Stolicy Apostolskiej, jest po rozwodzie.

Zaledwie dwa dni po ustaleniu terminu spotkania papieża Franciszka z prezydentem Argentyny Alberto Fernandezem rząd w Buenos Aires zdecydował o wycofaniu nominacji dla Luisa Bellando na ambasadora w Watykanie.

Bellando pracuje w argentyńskiej dyplomacji od 1986 roku, był m.in. konsulem w Brazylii, pracował w placówkach w Boliwii i na Kubie, był ambasadorem Argentyny w Angoli.

W styczniu tego roku ogłoszono jego nominację na ambasadora w Watykanie.

Jako powód jej wycofania podano fakt, że Bellando jest rozwodnikiem, co miało go zdyskredytować w Stolicy Apostolskiej.

Jak jednak pisze "Buenos Aires Times", sprawa może mieć drugie dno. Bellando, jako zawodowy dyplomata z wieloletnim już doświadczeniem, należy do dawnego, konserwatywnego korpusu dyplomatycznego, z którym nowemu, lewicowemu rządowi Argentyny jest nie po drodze.

Rzecznicy MSZ potwierdzili, że dokumenty nominacyjne Bellando, wysłane już do nuncjusza papieskiego w Argentynie, zostały wycofane.

Do spotkania prezydenta Alberto Fernandeza z argentyńskim papieżem Franciszkiem dojdzie 31 stycznia w Watykanie. Od chwili wyboru w 2013 roku papież nie odwiedził jeszcze swojejojczyzny.

Źródło: Buenos Aires Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA