fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję po słowach Andrzeja Gwiazdy

R. Dąbrowska, Urząd Miejski w Gdańsku
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę w związku z jego wypowiedzią dla Radia WNET - informuje Radio Zet.

7 sierpnia w Radiu WNET Andrzej Gwiazda był pytany o groźby kierowane pod adresem prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, w sprawie których policja prowadzi dochodzenia.

- Jeżeli prokuratura czy policja prowadzi jakieś dochodzenie to znaczy, że ma jakieś powody. Natomiast wydaję mi się, że przy takim zachowaniu (prezydent Gdańska - red.) nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się wątroba przewraca, jak patrzą na to co się dzieje - powiedział Andrzej Gwiazda.

Stwierdził, że mnóstwo ludzi przeżywa traumę, "bo na tych filohitlerowców oddali głos". Wyraził pogląd, że ludzie "mają moralne prawo" wystąpić z groźbami, bo przy wyborach "zostali najwyraźniej oszukani".

Cytowany przez Radio Zet aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oświadczył, że w sobotę 10 sierpnia policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przyjęli od prezydent Gdańska zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. "Po czynnościach policjanci przesłali je pod ocenę przyjęcia kwalifikacji czynu prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz" - dodał Chrzanowski.

Według nieoficjalnych informacji Radia Zet, zawiadomienie dotyczy artykułu 255 kodeksu karnego, według którego za publiczne pochwalanie popełnienia przestępstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Andrzej Gwiazda to opozycjonista z czasów PRL. Jest jednym z założycieli WZZ Wybrzeża i NSZZ "Solidarność". W stanie wojennym był internowany. Sprzeciwiał się obradom Okrągłego Stołu.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA